Dušičky a Halloween

1. listopadu 2011 v 17:37
:) tak a mame zimní čas... :) a ješte haloween :)
Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a "koledují" o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. Halloween vznikl z křesťanských oslav svátku Všech svatých a pravděpodobně i z předkřesťanského keltského svátku Samhain - obdoby našeho Nového roku. Název vznikl zkrácením anglického "All-Hallow-eve", tedy "Předvečer Všech svatých"....ale haloween moc neuznávám ;). ale slíbila jsem dvojceti a helči že to spolu oslavíme o víkendu horory a prochazkou o pulnoci :p .. ;).. a taky se zajdeme podivat na hrbitov .. :)
ale není to jenom haloween....
mame tady krásný český svátek> dušičky.... :)
Památka se slaví od 10. století a připadá na 2. listopadu, v zemích s křesťanskou tradicí je zvykem během tohoto dne či období navštívit hřbitov a rodinný hrob a rozsvítit na něm svíčku či položit živé květiny, což má symbolizovat víru ve věčný život a demonstrovat přesvědčení, že život hrobem nekončí. Z tohoto hlediska jsou nevhodné papírové a umělé květiny, které se v moderní době na hrobech čím dál více objevují jakožto důkaz o ztrátě povědomí o původním významu této tradice.
jinak proti haloweenu nic nemám. ale přijde mi to takové že haloween je spíš svátek kdy se slaví a veselí neprijde mi nejak moc strašidelný... upřímě malé děti navlečené do masek pirátu a všelijakých jinych věcí jsou spíše k smíchu :D (tim nemyslim to co jsme planovaly my s holkama jelikož my bychom ty lidi spis pekne vystrasili :p)
ale dušičky, ty jsou více magické.. je to zvláštní noc :) možná to na me i pusobi.. nevim jestli ted ale kdysi jsem se v noci na dusicky rozplakala a rvala sem že chci micku a macka.. to byl muj kocourek a kocicka a to už bylo od jejich smrti aspon 5 let.. :/
(btw obrazek jsem kreslila ;))
:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama