Live nahrávky

10. února 2012 v 20:01 |  Hudba
Live nahrávky
vvv


Ivana Honzáková- Sleeping sun (Nightwish) 27. 5. 2011 Poupě -3. místo, postup do Talentu F-M
Poupě, soutěž, na kterou chodím každý rok. Je to už taková naše zdejší tradice. A pro mě je tradicí, že si každým rokem odtamtud odnáším diplom (snad se mi to ten poslední rok, který tam budu zpívat, nepokazí.) tento ročník jsem si vybrala píseň od svojí oblíbené skupiny Nightwish. Řekla jsem si: "no co, risknu to. Sice nemám hlas jak Tarja ale ty výšky nemám problém vyzpívat" (ale i tak jsem si to dala níž, znělo to lépe). Bylo to jediné vystoupení, na kterém jsem tu písničku skoro vůbec nezvorala. Ale i tak jsem neměla na víc než na třetí místo. Vynahradilo se mi to velkou chválou od hlavního porotce, prosbou jedné porotkyně ať k ní začnu chodit učit se zpívat a taky, že umím krásně přecházet do fistule (no nemůžu si stěžovat) dále mi to přineslo postup do pěvecké soutěže Talent Frýdek-Místek (a to jsem zjistila až těsně před tím Talentem :D). Tuhle soutěž mám moc ráda. Chodím na ní myslím už od prvního ročníku, kdy jsem byla ještě ve školce. Navíc mi přináší setkání s mými kamarády, se kterými se potkávám hlavně na soutěžích. Těším se na další ročník.
vvvIvana Honzáková- Die Alive (Tarja Turunen) 6.10.2011 Talent Frýdek-Místek- semifinále, lepší polovina, postup do Finále
Když jsme s děckama vešli do kinosálu ve Frýdku-Místku kde se mělo konat semifinále soutěže Talent do kterého jsme postoupili z naší malinké soutěže Poupě zmohli jsme se jen na: "Ojej". Tohle byl zatím nevětší sál s největším publikem, ve kterém jsem zpívala. Sál byl plný žáků škol z F-M a dalších soutěžících. Semifinále bylo rozděleno do dvou částí. Z celého semifinále dohromady se vybrala lepší polovina, která postoupila do finále, které se konalo tentýž den večer. My jsme zpívali až v druhé polovině takže v té první jsme seděli v hledišti a jen závistivě koukali po těch lidech, kteří to měli bez jediné chybičky za sebou. Kamarádky se úplně třepaly a já na tom nebyla o moc lépe :D. samozdřejmě zase jako vždy mi pomohl můj nehorázně velký egoismus… no myslíte že někdo jiný si tam říkal: "aaale oni na mě nemají, kdo jiný než já tu má svůj fanklub? Pche se nemám čeho bát." :D no neliskli byste mi? :D já to myslím dokonce řekla nahlas :D … nezůstávali jsme tam až do vyhlašování postupující poloviny, protože jsme museli spěchat na vlak. Ale po cestě ven z kina jsme zastihly porotce, kteří se tam ještě domlouvali, kdo postoupí. Zeptali jsme se tedy, jestli někdo z nás Střítežáku a Hnojničanů postoupil. Odpovědí nám bylo že jenom Ivana Honzáková. :D no mě to velmi potěšilo. Ze strany kamaráda a kamarádek to bylo jen: "to bylo jasné" i když já jsem to předtím opravdu tak jasně neviděla. Bylo to spíš takové: "jo zazpívám si a uvidíme" :D no a viděli jsme. Jela jsem domů chystat se na finále ;)


Ivana Honzáková-Die Alive (Tarja Turunen) 6. 10. 2011 Talent Frýdek-Místek- finále, 4. místo
Finále. Zase do toho sálu. Tentokrát bez kamarádek a kamaráda. Jen s učitelkou, sestrou a taťkou. Později dorazila i mamka. Přemístila jsem se k 15 mým soupeřům. Konkrétně dvěma soupeřům a třinácti soupeřkám. Později začali přicházet lidé. Finále bylo pro veřejnost. Sál plný. Já bez trémy s tím že tohle si užiju. S holkama jsme si tam povídaly a rušily celé představení :D zpívala jsem až předposlední. No raději bych byla třeba třetí nebo druhá nebo prostě někde na začátku. Prý to bylo podle počtu bodů nebo já nevím a jestli jo tak to bylo super :D . A opravdu jsem si to užila ;). Na tohle nezapomenu. Tohle bylo nejlepší vystoupení, jaké jsem kdy měla. Nemyslím tím že jsem dobře zazpívala, ale spíš to, že stát tam a zpívat byl ten nejkrásnější pocit jaký jsem kdy zažila.


Ivana Honzáková- I Feel Immortal 10. 11. 2011 Zlatá Loutna/Golden Lute Třinec, 2. kolo bez postupu
Když mi bylo oznámeno, že jsem postoupila do druhého kola Zlaté Loutny byla jsem naprosto "happy". :D hrozně jsem se těšila. Ráno jsem šla na první dvě hodiny na gympl v Třinci s mamkou do její hodiny. Potom jsme šly do Trisie na prezenci. Přišli jsme právě včas. Hned jak jsem se zapsala tak bylo losování pořadí. Měli jsme čísla podle abecedy. Vylosovalo se jedno číslo a od toho se pak začínalo. Jako naschvál bylo vylosováno zrovna moje číslo. Z jedné strany jsem to brala že mám krásné číslo soutěžící 1 (tu cedulku jsem jim pak ukradla 3:D) a taky, že nestihnu pochytit trému při poslechu ostatních :D ale horší bylo to že bylo ráno, já zpívala jen trochu a :D celkově prostě být první. Strašné :D. nějak krásně se mi to tedy nepodařilo. Postupovalo 7 lidí z 30. Já jsem nepostoupila. Mamka později prohlásila , že jsem beztak zase byla 8. Ale zase jsem byla pochválena frontmanem skupiny Charlie Straight Albertem Černým za pěknou anglickou výslovnost :D. Dále mi bylo řečeno, že si z toho nemám nic dělat, protože kdybych měla rychlou písničku tak postoupím. ;) škoda no. Mě šlo hlavně o to, abych si ve finále zazpívala před živou kapelou. Opravdu zpívat před lidma je pro mě největší štěstí. Nevyměnila bych to za nic.

Ivana Naira Honzáková & Ellen Klodová (klavír), finále, Rozvíjej se poupátko, Třinec 8.6. 2012
Uplynul ten skoro měsíc, kdy jsem se umístila ve Stříteži na Poupěti na 3. místem s postupem do finále.
Finále se konalo v Třinci v Domě dětí a mládeže. Sešli se tam zpěváci z Třinecka, Jablunkovska, Těšínska a z mikroregionu povodí Stonávky, do kterého patřím i já. V naší kategorii nás bylo 7 a vyhrát mohl jen jeden. Nakonec to byla moje úžasná kamarádka Anežka, se kterou taky často zpívám a ještě se chystám nahrát na YT jeden duet co s ní mám.
Trému jsem neměla vůbec. Opravdu jsem si to užila vzhledem k tomu, že jsem projednou nebyla na podiu sama, ale s mojí klavíristkou ze třídy, Ellen, která mě doprovázela.
Na finále jsem prozměnu zazpívala jinou píseň něž byla původní, ale myslím že tím lépe. Byla to píseň My Favourite Dream od folk metalové skupiny Lyriel (nechci zase nic tvrdit, ale myslím že hrají převažně folk)…
Doufám že se vám bude líbit… za každý názor budu ráda…
Jinak fotka u videa je z toho stejného dne, kdy se má 'tréma' projevovala tím, že jsem tančila a poskakovala před budovou jako malé dítě…

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gisselle Tussan Gisselle Tussan | Web | 11. února 2012 v 20:39 | Reagovat

Krásně zpíváš naživo a gratuluju k takovým byť menším úspěchům, které se ale počítají :-)

2 Neira Neira | Web | 12. února 2012 v 12:19 | Reagovat

[1]: děkuji moc :)
všechna vystoupení, hlavně ta větší si hrozně užívám, je to to nejkrásnější co znám. hlavne ten finálový večer talentu, to bylo něco neskutečného....

3 Nikita Nikita | Web | 5. dubna 2012 v 20:43 | Reagovat

nádhera .. zpíváš nádherně, tvůj hlas bych mohla poslouchat navždy, je dokonalý a teď nepřeháním :-) ty vyšší tóny vyzpíváš vždy s takovou chutí, prostě úžasné ;) :)

4 Neira Neira | Web | 9. dubna 2012 v 11:24 | Reagovat

[3]: juva díky :D ^^ to me tesí taková chvála...

5 Lorraine. Lorraine. | E-mail | Web | 22. dubna 2012 v 17:59 | Reagovat

Páni, zpíváš úžasně. Máš hezkou barvu hlasu, hezky se poslouchá. :)

6 Neira Neira | Web | 22. dubna 2012 v 18:15 | Reagovat

[5]: děkuji :) jsem ráda že se to mé snažení líbí ;)

7 Jilly Jilly | Web | 23. července 2012 v 22:50 | Reagovat

Musím říct jako zpěvačka, že to vůbec není špatné :) Máš pěknou barvu hlasu a docela velký rozsah :) Čím víc budeš trénovat tím budeš lepší, věř mi :)

8 Neira Neira | Web | 28. července 2012 v 21:18 | Reagovat

[7]: děkuji :)

9 Any Any | E-mail | Web | 20. října 2012 v 15:48 | Reagovat

Teraz po prvýkrát počujem tú poslednú pieseň, čo si nahrala, krásne niečo, čím ďalej, tým viac sa mi páči tvoj hlas. Kedy pribudne niečo nové? :)

10 Neira Neira | 23. prosince 2012 v 20:58 | Reagovat

[9]: juva tak to moc děkuji ^^
většinou nahrávam přes vanoce, ale letos nevím jak to bude :/ pak mam připravenou jeste jednu live nekdy z června ale otec se ještě neuračil mi to dat do nějakeho přihodneho formatu abych to mohla dat na YT (a ja jsem na tohle važně debil)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama